Samsun Büyükşehir Belediyesi Kedi Kasabası barınağı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıllık çalışması sonucunda oluşturulan “Kedi Kasabası”nda hasta kediler tedavi ediliyor. Kısırlaştırılan kedilerin rahat bir ortamda yaşamasına yardım eden çalışma dahilinde şuan kasaba sakini 50 kedi bulunuyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, belediyeye ait hayvan barınağı içerisindeki 10 dönüm ormanlık alanda, sokaktan toplanan ve özellikle hasta kedilerin bakımının yapılabilmesi için Kedi Kasabası adlı bir tesis oluşturdu. Tesiste, sokak kedilerinin tekli ve çoklu yaşam alanlarındaki bungalov evlerin yanı sıra otantik köprü ve yürüyüş yolları bulunuyor.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Kedi Kasabası barınağı

Hayvan Barınağı Sorumlu Yöneticisi ve veteriner hekim Hüseyin Aydın, öncelikle sokaktan getirilen hasta kedileri diğerlerinden ayırarak veteriner hekim gözetiminde tedavi ettiklerini belirtiyor. “Biz burada kedilerin toplu veya tek yaşayabileceği yaşam alanı oluşturduk. Burada kediler sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürecekler” diyen Aydın kedilerin kısırlaştırıldıktan sonra kasabaya bırakıldığını söylüyor. Gerektiğinde alanın büyütülebileceğini de ifade eden yönetici, şuan yaklaşık misafir sayısının 50 kedi ve genelinin de hasta ve “garip” kalanlar olduğunu vurguluyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kedi Kasabası barınağı

Tabii her şehirde kedi evlerinden oluşan yaşam alanları bulmak pek mümkün değil. Çeşitli yerleşimlerde değişik kedi evi projeleri mevcut.

Fakat çevremizde proje veya böyle bir kasaba fikri yoksa onlara yalnız da yardımcı olabiliriz. Kediler için hazır mevsim yazken, zamanımız varken kışa hazırlık mahiyetinde bir güzellik yapabiliriz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kedi Kasabası barınağı

Bir kedi evi için ihtiyacınız olan malzemeler,

-Karton ya da koli/kutu
-Geniş koli bandı
-Gazete ve kumaş parçaları
-İzolasyon için gazete kağıdı/ yumurta kolisi/ keçe/ çöp poşeti/ plastik köpük/ yalıtım malzemesi

Barınakların yapımı için bir Youtube videosu var:

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kedi Kasabası hakkında bilgi almak için lütfen belediyeye telefon açınız.
T.C. Samsun Büyükşehir Belediyesi
Adres: Pazar Mah. Necip Bey Cad. No:35 55020 İlkadım / SAMSUN
Telefon: 0362 431 60 90
Alo Zabıta : 153
info@samsun.bel.tr

mersin hayvan severlerGoogle'dan gelen aramalar:

samsun kedi kasabasi nerede (25)

mersin hayvan severler