ÇANAKKALE’de internet kafe işletmecisi Barış Karabaş’ın işyeri çok sayıda kedinin evi oldu. Kafede müşterilerle birlikte yaşamaya alışan kedilerin aylık mama masraflarının 400 TL’ye ulaştığını söyleyen Karabaş, hayvanseverlerden mama desteği beklediğini belirtti.

internet cafe kedi evi

İsmetpaşa Mahallesi’nde internet kafe işleten Barış Karabaş, 2009 yılında bir sokak kedisine mama ve su vermeye başladı. Kısa sürede işyerine ve müşterilere alışan kedi içeride yaşamaya başladı. Bunu gören başka kedilerin de işyerine gelmesi ve doğum yapan kedilerin de eklenmesiyle internet kafedeki kedi sayısı kısa sürede 10’a ulaştı. Kediler, internet kafedeki bilgisayar masalarının aralarında, müşterilerle beraber yaşamaya başladı. Kediler için işyerinde yatak yapan Barış Karabaş, daha sonra da yemek yeme yerlerini ve ihtiyaçlarını giderecekleri tuvalet kaplarını hazırladı. Bilgisayar masalarının aralarında kediler için oyun alanları hazırlayan Karabaş, kedi sayısının önüne geçmek için bazılarını veterinere götürerek kısırlaştırdı.


AYLIK MAMA MASRAFI 300- 500 TL

Barış Karabaş, baktığı kedilerin ayda 15 kiloluk 4- 5 çuval mama tükettiğini, bir çuval mamanın fiyatının ise 60-70 TL olduğunu belirterek, “Kedilerin bize aylık masrafı 300 ile 500 TL arasında değişiyor. Kedilerin daha iyi yaşamalarını sağlamak için en büyük sıkıntımız mama. Türkiye’deki hayvanseverlerden tek istediğimiz mama desteği. Başka hiçbir beklentimiz yok. Bize mama gönderirlerse çok sevinirim. Sosyal medyadan bize ulaşabilirler” dedi.

internet cafe kedi evi

KEDİ SEVMEYEN MÜŞTERİ GELMESİN

İşletmeci Barış Karabaş, müşterilerin ilk başta böyle bir ortama şaşırdıklarını belirterek, “Seven de oluyor, sevmeyen de oluyor. Ama sevmeyenleri biz birkaç yüz metre ileride bir kafe daha var, oraya yönlendiriyoruz. Ama genelde tepkiler olumlu. Zaten hayvanları sevmeyen müşterilerin özellikle gelmemelerini rica ediyorum. Başka kafelere yönelebilirler” diye konuştu.