5199 Nolu kanunan göre belediyeler (var ise Büyükşehir Belediyesi) gönüllülere destek olmak zorundadır!

Hepimizin ortak sorunu kuşkusuz mama.. Sokaktaki canları beslemek bizleri her ne kadar mutlu etsede harcadığımız paralar maalesef bizleri derinden sarsmaktadır. Ama kanun diyor ki belediyeler gönüllülere her türlü desteği vermek zorunda! Hatta şöyle özetlemek gerekirse zaten belediye size vereceği mamayı sizden kesilen vergiler ile satın alıyor. Bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herkes yasal olarak bundan faydalanmalı..


Aşağıdaki örnek dilekçeyi Mersin’e göre yazdık. Ama farketmiyor. Mersin kısmını kendi şehriniz ile değiştirip kullanabilirsiniz.

Dilekçeyi kendinize göre doldurup çıktısını alın, imzalayın ve belediyeye bizzat götürüp teslim edin. Var ise Büyükşehir Belediyesine, yok ise il belediyesine. (İlçe belediyesine değil) Dilekçeyi teslim ettikten sonra belediye yetkilisinden dilekçe takip numarası isteyin ve birkaç güne bir belediyeyi (Veteriner Hizmetleri Daire Başkanlığını/Müdürlüğünü) arayarak dilekçenizin durumunu sorgulayın.

Bu sizlerin yasal hakkınızdır. Lütfen takibini yapın ve hakkınızı alın!

DİLEKÇE METNİ:

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
VETERİNER HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINA;

…………………………………………………(ilçe/Mersin) adresinde ikamet etmekteyim. Sokağımda ve mahallemde ………… kadar kedi/köpek yaşamaktadır. Kendi imkânlarım ile bu sahipsiz hayvanların beslenmelerini sağlıyorum. Ama sayı çok olunca maddi olarak gücüm yetmemektedir.

5199 nolu “Hayvanları Koruma Kanunu”na göre belediyelerin gönüllülere sokak hayvanları konusunda destek vermek zorunda olduğunu biliyorum. Kanunen ya da vicdanen siz değerli belediye yetkililerinden bir vatandaş olarak kuru mama desteği bekliyorum.

Yapılan isleme ilişkin, hayvanların açlık ile beraber hastalandığını da göz önünde bulundurularak yasal süre beklenmeden, tarafıma 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

(Ad-Soyad buraya )

İMZA

Telefon:

Adres:

 

DİLEKÇEYİ İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

mersin hayvan severlerGoogle'dan gelen aramalar:

Belediyeden ücretsiz kedi maması (1)kedi için ücretsiz mama (1)

mersin hayvan severler