Mersin Büyükşehir Belediyesi

Yine belediye vahşeti!

#Mersin’in #Mut ilçesindeki bir tünel şantiyesindeki bu zavallı köpek yaklaşık 2 aydır bu haldeymiş. 2 aydır şantiyede çalışan bir personel Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne telefon açıp köpeğin durumundan bahsetmiş. Belediyenin “7/24 Mersin’in tüm ilçelerine hayvan ambulansı” hizmetinden yararlanmak istemiş. Ama 2 aydır defalarca aramalarına rağmen (Takip numaraları mevcut) kimse gelmemiş!


Duyarlı personel #Silifke ilçesine gitmiş. Ordaki birkaç veterinere durumu anlatmış. Onlar da yardım etmemiş.. Çok uzak gidemeyiz demişler.. En son duyarlı vatandaş bize ulaşınca herşey ortaya çıktı..

İlginç olan ise bu zavallı köpeğin kulağında yakın zamana kadar küpe varmış. (Sonra düşmüş küpe) Yani küpeli bir hayvan kısır olmalı. Ama bu köpek bu hasta haliyle doğum yapmış!! Hatta şantiye etrafındaki birçok “küpeli” köpek sürekli çiftleşiyormuş. Büyükşehir belediyesi küpe taktığı köpekleri kısırlaştırmadan mı “doğaya bırakıyor”, yoksa kayıtlara “kısırlaştırıldı” olarak yazılıp kısırlaştırma giderlerini ne yapıyorlar? Bu konuda ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağız..

Sayın duyarlı hayvan sever dostlar. Bu zavallı köpeği kurtarmak bize düşüyor. Oradaki personel de elinden geldiğince maddi manevi destek olacağını belirti. Bizlerde bir araya gelip bu CAN’ı kurtaralım. Her türlü araç, tedavi masrafı, veterineri Mut’a götürme, ilaç v.b tekliflerini bekliyoruz. İletişim için whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. 0552 246 3433