4 Aralık 2017.. Saat: 20:25 Duyarlı bir vatandaşımız 444 21 53 çağrı merkezini arıyor. (Takip No: 106812) Yaralı sahipsiz köpek ihbarında bulunuyor. (Köpek ciddi anlamda can çekişiyor) Aradan 30 dk geçiyor ama barınak ekibi kendisine dönmediği için bize ulaşıyor. Bizde barınak ekibine bir aracı ile durumu bildiriyoruz. Aldığımız cevap “ihbar tablete* düşmemiş”.. Yani düşünsenize biz barınak ekibine haber göndermesek ihbardan haberleri bile olmayacak.. Ve bu ilk olmadı. Daha öncede sürekli “ihbar tablete düşmemiş” bilgisi aldık. Ve nedense bu tablete düşmeme olayları hep mesai sonrasında oluyor!? Barınak müdürünün de dünyadan haberi yok zaten!! Kendisi evdeyken barınakta neler oluyor kendi bile bilmiyor. Biz haber veriyoruz…

( * 444 21 53 ihbarı alıp barınağa yönlendiriyor. ihbarlar internet üzerinden barınak ekiplerinde bulunan tablet cihazından takip ediliyor. )

Ve barınak personelinin iddiasına göre kendileri defalarca bu sorunu ilgili birime iletmiş. Ama nedense kimse ilgilenmemiş!!!


Saat: 21:11 “Köpek öldü” haberini alıyoruz.. Vatandaş çaresiz köpeğin can çekişerek ölümünü izlemiş…

Bir belediye düşünün.. Kanunen şehirdeki tüm hayvanların sağlığından ve refahından sorumlu. Ama basit bir tablet hatası yüzünden sokaktaki zavallı hayvanlar ölüyor. Ve buna çözüm bulamıyorlar.. Sosyal faaliyetlere, konserlere, abuk sabuk işlere milyonlar harcayan sayın duyarlı belediyemiz bu basit sorunu çözemiyor..

Aynı sorun 112’de olsa ne olurdu düşünsenize! Hergün yüzlerce insan hastalanıyor yaralanıyor. Ve 112 çağrı merkezi gelen ihbarı ambulansa iletse. Ambulans ise “ihbar tablete düşmemiş” dese. Ve bu geçen sürede yaralı insanlar ölse? Ülke ayağa kalkar değil mi???

Peki neden konu hayvanlar olunca kimse birşey yapmıyor. Sokakta yaşamaya mahkum edilmiş (insanlar tarafından) kedilerin köpekleri CAN’ı CAN değil mi?

Daha önce de 444 21 53 çağrı merkezinde sorun yaşanmıştı. 1 hafta boyunca vatandaşlar ulaşamadı ve bu geçen süreçte belki 10 belki 100’lerce CAN’ımız sokaklarda öldü..

Ve bu sokaktaki zavallı hayvanları korumak ve kollamak adına bizim vergilerimizden kesilen paralar ile maaş alan bu personel ve yöneticilere ne demeli? Hem o hayvanların sayesinde evine ekmek götür hemde o hayvanların ölümüne göz yum.. Bu mu sizin insanlığınız??

Başlıkta “öldü” yazdık ama aslında o köpek ölmedi. Siz öldürdünüz onu. Sizin vicdansızlığınız yüzünden öldü..

Yazıklar olsun sizin insanlığınıza. Haram olsun o evinize götürdüğünüz “ekmek paranız”…

Sizlerin yüzünden can çekişerek ölen bu zavallı hayvanların hesabını elbet bir gün vereceksiniz…