kardelen petshop center mersin

MERSİN’DE PETSHOP’CU VAHŞETİ!

Borçlularından kaçarken boşaltılan dükkanında yavru köpeği kilitleyip ölüme terk etti..


Böyle vicdansızlık ne görüldü ne duyuldu!!

Petshop’ların hayvanları satarken ne kadar acımaz ve vicdansız olduklarını yıllardan beri görüyor duyuyorduk. Küçücük kafesler içerisinde aç susuz bıraktıkları kedileri köpekleri para kazanma hırsı yüzünden türlü türlü işkencelere maruz bırakıyorlardı.

Ömrümüzün büyük bir bölümünde çaresiz hayvanlar için elimizden geleni yaptık. Ama bunca zamandır böyle bir vicdansızlık ile ilk defa karşılaşıyoruz.

Bu sefer duyduğunuz gördüğünüz herşeyi unutun!

Mersin çarşıda Nobel Oteli yan sokağında bulunan “Kardelen Pet Center” adlı petshop sahibi “ailevi” sebeplerden dolayı dükkanı apar topar toplayıp kaçmış. (Borcu varmış v.s v.s) Ama dükkanda kafes içinde kilitli bir yavru köpek bırakmış. Evet bırakmış.. Köpek 2 gündür kafesi tırmalıyormuş çıkabilmek için. Tesadüf komşu esnaflar görmüş ve bize bildirdiler durumu.

Petshop’a yakın konumda olan Batuhan Çelebi, Serap Uysal ve Nur Özdemir adlı arkadaşlarımız hemen petshop’un olduğu yere gittiler. Arkadaşlarımızdan Batuhan adliyeye giderek nöbetçi savcıdan izin aldı. Tabiki her zaman olduğu gibi konu hayvanlar olunca bu tür durumlarda izin almak çok zor oluyor.. Nur ve Serap ise çilingirci buldular. 4 saat süren çabaların ardından akşam 21:00’da polis eşliğinde dükkana girilerek zavallı köpek kurtarıldı.

Ayrıca dükkanda sadece köpek yokmuş. Yüzlerce akvaryum balığını da bırakıp gitmiş vicdansız petshop’cu..

Ve Mutlu Son.

*****

PETSHOP SAHİBİ OLACAK RUHSUZ CANAVAR;

Sendeki nasıl bir ruh halidir ki bir CAN’ı dükkanda kilitli bırakıp KAÇABİLİYORSUN? Hadi diyelim acil gitmen gerekti v.s v.s Geri dönüp alamadın mı o CAN’ı? Sende hiç mi İNSANLIK, MERHAMET, DİNİ DEĞERLER yok? Sen kendini ne zannediyorsun da bir CAN’I ölüme terk edebiliyorsun? Senin çocuğun yeğenin sevdiğin birisini öyle bir kafese kitleseler ne düşünürdün ne yapardın? Hiç mi empati kurmadın. Yazıklar olsun senin gibi bir İNSAN bozuntusuna..SAYIN DUYARLI VATANDAŞLARIMIZ. LÜTFEN 2 DAKİNIZI AYIRIP AŞAĞIDAKİ TOPLU ŞİKAYETE KATILALIM.

Şikayetin iletileceği kurum: Bimer (Başbakanlık İletişim Merkezi)
Adres: www.bimer.gov.tr

  • Önce www.bimer.gov.tr ana sayfadaki form aracılığı ile kayıt oluyorsunuz. Sonra şikayet ekranına aşağıdaki şikayet metnini kopyalayıp yapıştırınız
  • Şikayet sonrası sistemin size vereceği başvuru noyu saklayınız. Daha sonra başvuru numaranız ile şikayetinizi sorgulayabilirsiniz
  • Şikayet sonrası kişisel bilgileriniz başbakanlık tarafından gizli tutulur. Sadece mail adresinize şikayetin sonucu gönderilir

Şikayet metni:

T.C ORMAN ve SU İŞLERİ BAKANLIĞI
Mersin Şube MüdürlüğüneEK’te yer alan şahıs ve işyeri  5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununda yer alan madde 14 / a)-Hayvanlara işkence yapmak (3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası)
-Kasıtlı olarak kötü davranmak, psikolojik acı çektirmek, aç ve susuz bırakmak, sokağa terk etmek, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak (Cezası 3.000 Türk lirası)Maddelerine göre suç işlediği sabit görülmüştür.

Bu bağlamda kurumunuz denetim elemanlarınca:
1.EK’te yer alan şahısa ulaşılarak gerekli soruşturmanın açılmasını,
2.Şahıs ve işyerine kanun maddelerinde yer alan cezaların kesilmesini,
3.Yapılan isleme ilişkin, hayati tehlike olması göz önünde bulundurularak yasal süresi beklenmeden işlem yapılması ve tarafıma 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

EK:
14 Eylül 2017 tarihinde Mersin çarşısı Nobel Oteli yan sokağında bulunan “Kardelen Pet Center” adlı işyeri sahibi, işyerini “özel” sebeplerden dolayı acilen boşaltıp kaçmış. Çevredeki esnafların haber vermesi neticesinde dükkanda 1 adet yavru köpeği kafesin içinde bırakıp gittikleri ortaya çıktı. Petshop’a yakın konumda olan Batuhan Çelebi, Serap Uysal ve Nur Özdemir adlı arkadaşlarımız hemen petshop’un olduğu yere gittiler. Arkadaşlarımızdan Batuhan adliyeye giderek nöbetçi savcıdan izin aldıNur ve Serap ise çilingirci buldular. 3 saat süren çabaların ardından polis eşliğinde dükkana girilerek zavallı köpek kurtarıldı. Ayrıca dükkanda sadece köpek yokmuş. Yüzlerce akvaryum balığını da bırakıp gitmiş.

Olaya ait diğer detaylar şu sayfada: https://www.mersinhayvanseverler.com/mersinden-haberler/yavru-kopegi-olume-terk-eden-petshopu-sikayet-edelim

Bimer şikayet ekranındaki Dosya Ekle bölümüne aşağıdaki resimleri tek tek yükleyiniz.

****

****

(Not: Sayfa içerisindeki gördüğünüz reklamlar bu habere özel değildir. Lütfen yanlış anlaşılmasın. Sitenin genelinde eskiden beri sokak hayvanları yararına otomatik olarak reklamlar yayınlanmaktadır)