Normalde haftada bir iki defa petshop’lar ile ilgili şikayet/ihbar alıyorduk. Fakat son günlerde günde birkaç ihbar almaya başladık. Ve tüm şikayetler aynı.. “Hastalar, açlar, susuzlar, halsizler, mutsuzlar,zayıflar”..

* Bu vahşeti sürdüren tüm petshop yetkililerine sesleniyoruz; O çok güvendiğiniz İl tarım müdürlüğüne, orman ve su işleri bölge müdürlüğüne, maliyeye, veterinerler odasına ÇOK GÜVENMEYİN!!Sizin eşiniz dostunuz, güvendiğiniz birileri varsa bizimde milyonlarca duyarlı vicdanlı merhametli vatandaşımız var..


Sizi son kez uyarıyoruz. Bırakın artık bu vicdansızlığı.. Ufacık kafeslerde, yaz sıcağında dilleri bir karış dışarıda hayvanları satmayı o pis zihninizden çıkarın artık.. Nasıl bir zihniyet var sizde? Gece yastığa kafanızı koyunca nasıl uyuyabiliyorsunuz o hayvanlar dükkanınızda ÇİLE ÇEKERKEN??

*Ne zaman bir petshopa “bu hayvanların hali ne böyle yazık değilmi satmayın” v.s desek aldığımız yanıt hep aynı “bizi denetliyorlar. varsa şikayetiniz gidin ilgili kurumlara”… Bu denetlenmiş halleri ise vah halimize!! Yazılar olsun bunları denetleyenlere!!!

Kanun çıksın ya da çıkmasın… Kedi, köpek, tavşan v.b hayvanlar satan tüm petshoplar, sosyal medya hesapları bundan sonra tek tek ifşa edilecektir.. Siz bu vicdansızlığı sürdürmeye devam ettikçe bizde tüm gücümüzle sizin gibi vicdansızlarla savaşmaya devam edeceğiz..

Not: Sayın duyarlı vatandaşlarımız; Lütfen petshoplara gittiğinizde satılan hayvanların resimleri/videolarını çekip bize gönderin.