ÖNEMLİ DUYURU:

Son zamanlarda bize ” #Patifest ‘e katılacak mısınız? ” diye soruyorlar.. Tabiki de KATILMAYACAĞIZ VE DESTEK VERMEYECEĞİZ..

Yanlış anlaşılmasın! Bu bir klasik “hayvan severler” arasındaki tartışma, ego yarışı değil..


Bu Patifest nedir? Kimler organize etti bunu? Bu kişiler hangi şehirde yaşıyor? (istanbul merkezli bir şirket)

Bu festivali organize edenler neden bu şehirde 5 yıldır 10 yıldır 20 yıldır sokak hayvanları için gecesini gündüzüne katan gönüllülere bu festivali bildirmedi? Neden hiç birimizin haberi olmadı bu festivalden? Neden festivalden 1 hafta 1 ay 3 ay önce hayvan severleri davet edip festival hakkında bilgi verilmedi? Neden asıl konuya hakim olan hayvan severlerden manevi destek istenmedi?

Biz yıllardan beri 4 Ekim’de özellikle sahipsiz sokak hayvanları için neler yapabiliriz diye düşünürken, planlar yaparken, toplu besleme etkinlikleri düzenlerken 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü ile alakalı bir festival düzenleyip hayvanlarla alakalı çok az şey hazırlamakta nasıl bir şey anlamış değiliz..

Anlaşılıyorki bu festivali organize edenler tamamen masa başında organize etmişler herşeyi. Belki de hayatlarında avuçlarına biraz mama alıp sokaktaki aç bir hayvanı doyurmamışlar! Yaralı bir hayvanı evlerine alıp tedavi etmemişler.. Veterinerlere borç yapmamışlar.. Sokaktaki hayvanları doyurmak için kendi hayatlarından vazgeçmemişler..

Peki bu festivali babalarının hayrına mı yaptılar? Hayır.. Her festivalde olduğu gibi bunda da ciddi kazançlar elde edilecek.. Peki bu kazançlar sayesinde Mersin’deki sahipsiz sokak hayvanlar yarar görecek mi? Hayır..

Festival programında 30 farklı etkinlik olacakmış. (Etkinlik takvimindeki liste) Bu 30 etkinlikten sadece ama sadece 1 tanesi “sokak hayvanları yararına”.. O da stand açıp (standları da para ile kiraya veriyorlar) birşeyler satmak.. Bundan elde edilecek gelir ise sadece ama sadece birkaç “hayvan sever” in kendi veteriner borçlarına ya da 3-5 sokak genişliğindeki besleme bölgesine gidecek.. Ufak bir hatırlatma yapalım.. Mersin’de onbinlerce sahipsiz sokak hayvanı var!

Geriye kalan etkinliklerin hepsi tamamen alakasız ya da tamamen eğlence amaçlı.. Sokaklarda onbinlerce zavallı hayvan aç iken, ölüyor iken ve en önemlisi “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” tüm dünyada ve ülkemizde hayvanları korumaya yönelik iken nedendir bu kadar eğlence?

Tabi çok duyarlı (Süreki vatandaşı kandıran, yalan haberler yapan, gönüllüleri barınaktan kovan, görevini yapmayan hayvanların ölümüne sebep olan personelleri ve daire başkanını ısrarla görevde tutan) Büyükşehir Belediyemiz de bu EĞLENCEye destek vermiş.. Hiç şaşırmadık tabi! Belediyelerin tek amacı var. Para harcamak ve reklam yapmak..

Yani uzun lafın kısası; Bizler sokaktaki aç, hasta, zavallı hayvanların yararına olmayan hiçbir etkinliğe destek vermeyiz vermeyeceğiz.. Bu festivale katılmak isteyen katılabilir tabi. Bol bol eğlenin.. Festivale katılacak olanlar eğlenirken biz yaralı hayvanları kurtarmaya, aç hayvanları doyurmaya devam edeceğiz..