Orhan DELİ

MERSİN’DE DEHŞET!

MAHALLE MUHTARI POMPALI TÜFEK İLE 13 TANE KÖPEĞE KASITLI OLARAK ATEŞ ETTİ VE 3 KÖPEĞİ KATLETTİ!!


Vahşeti yapan kişi: Orhan DELİ / Akdeniz ilçesi Hürriyet Mahallesi Muhtarı (Kazanlı bölgesi)

Olay 5 Eylül Salı tarihinde akşam saatlerinde Akdeniz ilçesi Hürriyet mahallesinde yaşandı. (Kazanlı) Orhan DELİ adlı mahalle muhtarı olacak canavar ruhlu insan, görgü şahitlerinin anlatığına göre pompalı tüfek ile mahalledeki sokak köpeklerine ateş etmeye başlamış. O anda 13 köpek varmış. 3 tanesi o esnada ölmüş. Birkaç tanesi ise yaşanan panik ile ağaçlık alana kaçmışlar. Kaçan köpeklerde de yaralı olma ihtimali yüksek. Olay yeri karanlık ve boş arsa olduğu için maalesef panikleyip kaçan köpekleri bulamadık. Ama gündüz vakti tekrar aramalar devam edecek.

Orhan DELİ


Akşam 19:30 sularında gelen bir ihbar telefonu ile şoke olduk. Telefon açan vicdanlı hayvan sever bayan “Muhtar köpeklere ateş etti. 3 tanesi şuan yerde yatıyor” dedi. Maalesef daha önce buna benzer çok olaya şahit olduğumuz için geçirdiğimiz şok kısa sürdü ve soğun kanlılığımızı koruyarak hemen bilgi almaya çalıştık.

Orhan DELİ

İhbarı yapan vatandaştan Whatsapp ile köpeklere ait fotoğraf ve bulundukları konum gönderilmesi istenildi. Tekrar telefon görüşmesi yapıldı ve olayın doğruluğu kanıtlandı. Vatandaşa hemen polisi aramasını söyledik. Vatandaş polisi arayarak ihbarda bulundu. Ardından mahalle muhtarına ait cep telefon numarasını Akdeniz belediyesi web sitesinden temin ettik ve telefon açtık. 3 kez aramamıza rağmen telefona cevap vermedi. 10 dakika sonra muhtar kendisi aradı. Kendisine bir vatandaşın bizi aradığını, sizin köpeklere pompalı tüfek ile ateş ettiğinizi, doğru olup olmadığını sorduk.. O an telefonda inkar etti! Bizde peki o zaman polis şuan yolda sizi almaya geliyor dedik ve görüşmeyi sonlandırdık.

Orhan DELİ

Bu süreçte bizde Orman ve Su İşleri Bölge müdürüne olay hakkında bilgi verdik. Mersin Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağı ekiplerine öldürülen köpekleri almaları için haber verdik. Ve bizde hemen yola çıkarak olay yerine hareket ettik.Olay yerine gelen polis ekipleri, görgü şahidi vatandaştan aldıkları bilgi doğrultusunda köpekleri öldüren şahsı ve silahını ele geçirip karakola götürmüşler.

Orhan DELİ

Olay yerine vardığımızda barınak ekipleri öldürülen köpekleri araç içine taşıyordu. Taşıma işlemi bitince olaya şahit olan vatandaş, barınak ekibi ve biz topluca yakınlarda bulunan Kazanlı Polis Merkezi Amirliğine gittik. Zaten karakol amirleri ile yoldayken telefonda konuşmuştuk. Bizi bekliyorlardı.

Olaya şahit olan vatandaş ve bizden birisi şahıs hakkında şikayetçi olduk. Uzun süren ifade verme işlemlerinin ardından şahısı sağlık kontrolü için hastaneye götürdüler. Gece yarısı şahıs hastaneden geldi ve sabah savcı karşısına çıkarılmak üzere geçici olarak serbest bıraktılar.

Orhan DELİ

(Olay hakkında bilgi almak isteyen avukatlar ve yetkililer için)
ŞİKAYET TUTANAĞI BİLGİLERİ..
Tutanağın düzenlendiği yer: Kazanlı Polis Merkezi Amirliği
Tutanağın düzenlendiği tarih: 05.09.2017 23:56
Olay Adı: Mala zarar verme-6136 SKM, Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanun kapsamında işlenen suçlar
Olay No: 2017/420

Şimdi buraya kadar sakin bir şekilde olayı sizler için detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık.

İŞTE ZAVALLI CAN’LARI ÖLDÜRDÜĞÜ SİLAH..

Orhan DELİSıra geldi NEDEN? sorusuna..

O zavallı dilsiz hayvanlar sana ne yaptı ya da ne yapabilir ki hiç acımadan 13 tane köpeğe birden ateş etin?

Sen mahallenin muhtarısın. Mahallenin mülki idari amirisin. Sen devleti o mahallede temsil ediyorsun. Sen nasıl bir canavar ruh haline sahipsin ki eline kocaman silahı alıp bu zavallı köpekleri öldürebiliyorsun? Hemde geçerli hiçbir sebebin bile yok..

Önce “bana saldırdılar” dedin. “Ayağımı ıssırdılar” dedin. Ayağına baktık pantolonunda bir çizik bile yoktu. Tertemizdi. Nasıl oluyor da bir köpek senin ayağını ıssıracak ve pantolununda bir hasar olmayacak? Sonra ayağında çizikler gösterdin. Ve bu sefer 360 derece dönüş yaparak “Düştüm ayağımı dikenler çizdi” dedin. Barınak ekipleri öldürdüğün köpekleri toplarken oradan geçen vatandaşlar yanımıza gelerek “Daha önce de yaptı bunu” dediler. Daha önce kaç tane köpeğin canına kıydın be vicdansız adam…

Allah rızası için biraz su versen, bir lokma yemek versen olmazmıydı o hayvanlara? Onlar sana ne yaptı ki insan olmanın üstün egosunu kullanarak onları öldürme arzusu içerisine girdin?

Sen nasıl bir insansın? Senin de çocuğun var. Sen çocuğuna böyle mi örnek olacaksın?

Yazıklar olsun senin gibi insana, insanlara..Sayın duyarlı vatandaşlarımız!

Bu vahşi insanın en büyük cezayı alması bizlerin elinde. Lütfen bu haberi paylaşabildiğiniz heryerde paylaşın.. Tüm haber ajanslarına, haber sitelerine gönderin. Bu sayfa altına tepkinizi yorum olarak yazın. Ne kadar çok kişi yorum yazarsa, bu haberi okuyan herkesin dikkatini çeker ve büyük bir farkındalık yaratmış oluruz. Yorum yazmanız 1 dakika sürer ama etkisi yıllar!

Bu şahsın derhal muhtarlık görevinden alınması için Mersin Valiliğine (0324 341 10 23) ve Akdeniz Belediyesine (0324 336 6583) telefon açarak tepkinizi dile getirin.

Daha önce de buna benzer çok olaylara şahit olduk. Ve hep “Umarız bu son olur” dedik ama olmadı.. Yine de ümidimizi kaybetmiyoruz ve umarız bu son olur diyoruz.

Mersin Hayvan Severler adına Nazım Hikmet Öztürk

(Not: Sayfa içerisindeki gördüğünüz reklamlar bu habere özel değildir. Lütfen yanlış anlaşılmasın. Sitenin genelinde eskiden beri sokak hayvanları yararına otomatik olarak reklamlar yayınlanmaktadır)