Biz yorulduk artık böyle üzücü böyle kahredici haberleri yayınlamaktan ama barınak personeli yorulmadı zavallı hayvanlara İŞKENCE YAPMAKTAN…

Olay şu şekilde gelişiyor.. Vatandaşlar fotoğrafta görünen köpek için barınağa şikayet iletiyor. (Havlıyor ya da saldırıyor diye) Barınak ekipleri de sanki işlerini muhteşem yapan insanlar gibi hemen gelip sorgusuz sualsiz köpeği götürüyorlar. Köpek doğal olarak tepki verdiği için de uyuşturucu silahla uyutup o şekilde götürüyorlar.


Silahı kim kullanmış şuan için bilemiyoruz. Ama zaten normalde “Ambulans” adı altında gönderdikleri “toplama araçlarında” veteriner olmuyor. Büyük bir ihtimal şoför kullandı silahı. Bu başlı başına büyük bir suç.. Zaten önceki senelerde aynı olay yüzünden bir personeli işten atmışlardı. Araştırmalarımız devam ediyor. Eğer bu uyuşturucu silahı yetkisiz personel kullandı ise zaten gereken yapılacaktır…

Ve bu alıp barınağa götürdükleri köpek SAHİPLİ ve KARNESİ* olan bir köpek. Bu da çok büyük bir suç.. Sahipli bir köpeği Orman ve Su İşleri Bakanlığı hariç hiç kimse alamaz.. Bunu da araştırıyoruz detaylı. Köpeğin sahipleri ve bizler ortak suç duyurusu hazırlıyoruz.. (Görsele sığmadığı eklemedik ama köpeğin eski karnesi ve barınağın verdiği yeni karne görüntüleri elimizde)

Köpeğin sahibi şehir dışında imiş. Mersin’e geldiğinde köpeğinin olmadığını görüyor. Ailesine soruyor ve barınağa götürdüklerini öğreniyor.. Hemen barınağa gidiyor. Köpeğini arıyor ve buluyor. Ama gördüğü manzara karşısında şok oluyor. Sağlıklı tosun gibi köpeği zayıflamış hastalanmış ayakta zor duruyor.. “Siz benim köpeğime ne yaptınız ne hale gelmiş” gibisinden ufak bir tartışma yaşıyorlar ve doğal olarak köpeğini geri istiyor vatandaş. Barınaktan birileri “ÖLÜRSE KARIŞMAYIZ AMA” diye de birşeyler imzalatmışlar vatandaşa ve yeni karne vermişler.

VE SONUÇ…

Köpek evine geldikten bir saat sonra ölüyor… Hatta ölmeden önce defalarca 444 21 53 ü ve barınağın sabit hattını (şu hiç bir zaman bakmadıkları hat) arıyor köpeğin sahibi. Yalvarıyor köpek ölmek üzere gelin diye… Ama GELMİYORLAR… (Ekran görüntüleri elimizde. Zaten 444 21 53 çağrı merkezinde de kayıtları vardır)

Barınak ne için vardır? Hasta ve yaralı hayvanları iyileştirmek için değil mi? Nasıl oluyor da sapasağlam barınağa giden bir köpek bu hale geliyor?? Göz var nizam var. Bunu da inkar edemezsiniz değil mi? Ya da peşinizden dilleri bir karış dışarıda dolanan “hayvan sever” görünümlü “insan severlerden” de yardım isteyemezsiniz değil mi? Onlar da artık sizi savunacak durumda değiller çünkü hepsi bir tarafa kaçtı saklanıyor bu tür haberler çıktıkça…

Sakinliğimizi koruyarak kısa ve öz anlatmaya çalıştık olayı.

Ve eminiz büyükşehir belediye başkanı Syn Burhanettin Kocamaz’ın bu olanlardan haberi bile olmuyor. Aslında başkanımızda da hata var. Daire başkanlarına o kadar çok güveniyor ki bir bilse o daire başkanları belediyeyi rezil kepaze ediyor anında hepsini kapının önüne koyar..

Bu kaçıncı oldu.. Bu buz dağının sadece görünen yüzü. Öğleden sonra 4-5’ten sonra alınan yaralı hayvanların akibeti halen bilinmiyor.. Sadece bizim bildiğimiz mesai saati dışı hergün 20-30 yaralı ihbarı oluyor. Ne oluyor bu yaralı hayvanlara?? “24 saat hizmet veriyoruz” diye insanları 2 yıldır kandırıyorlar. Aylarca kedilere kötü mama dağıttılar.

Şimdi daha önce defalarca TEKRAR TEKRAR söylediğimizi yineliyoruz. Sizde biraz gurur şeref var ise istifa edersiniz.. Hemde hepiniz.. Daire başkanınız, barınak müdürünüz, personeliniz.. Çünkü siz hayvanları sevmiyorsunuz. Seviyor gibi görünüyorsunuz ama gizli gizli onları ölüme terk ediyorsunuz. Ve bunları yaparken de bizden toplanan vergilerle maaş alıyorsunuz… Siz aldığınız maaşın hakkını vermeyen, zavallı hayvanların acı çekmesine, ölmesine neden olan insanlar topluluğusunuz. Ve bu vahşetlere devam ettiğiniz sürece bizde peşinizde olacağız.. Ya bu şehrin duyarlı insanları ile dalga geçmeyi bırakır ve işinizi düzgün yaparsınız ya da o aldığınız maaşları size haram edene kadar sizinle savaşırız.. Yeter artık.. Sizin yüzünüzden yüzlerce binler hayvan acı çekiyor ölüyor..