Mersin halkına açık duyuru!

Mersin Büyükşehir Belediyesi barınak ekipleri sokaktaki yaralı hayvanları kurtarmıyor ölüme terk ediyor..


Artık biz yorulduk bunları paylaşmaktan. Ama vicdansız belediye personeli klimalı odalarında oturup hayvanların ölmesini izlemekten yorulmadı.. Ve her ay bizden alınan vergiler ile maaşlarını alıp evlerine “helal” ekmek götürüyorlar..

Bilen bilir.. Birkaç kendini “hayvanları seven” gösteren “omurgasız” kişi, Mersin Üniversitesi içerisinde bulunan Kedi Barınağını kapattırmak için ellerinden geleni yaptılar. Belediye ile işbirliği yapıp barınağa darbe yaptılar ve belediyeye teslim ettiler elleriyle. Barınağı işleten sivil derneği kovdurup yetkiyi tamamen belediyeye verdiler. Ama işin ilginç yanı belediye barınağa darbe yaptıktan sonra o kişiler bir daha barınağa gitmediler.. Evet gitmediler.. Ordaki kediler ne yapıyor, iyiler mi, ölüyorlar mı, öldürülüyorlar mı hiç merak bile etmediler.. Çünkü amaçları pis egolarını tatmin edip, “belediyeden ne koparırsak” hesabı yaptılar. Ve başarılı da oldular. Kendilerini tebrik ediyoruz!

Şuan Mersin’deki barınaklar tamamen sivil halktan izole edilmiş durumda. Kimse oralarda neler oluyor bilmiyor. Çünkü belediye ve bazı “omurgasızlar” işbirliği yaptılar ve hayvanları merak eden duyarlı vatandaşların barınaklara gitmesine mani oldular. Hatta bu “omurgasızlar” az önce söylediğimiz gibi kendileri bile gitmiyor barınaklara..

Ve sonuç ortada.. Belediyenin “senin işin hayvanları kurtarmak, tedavi etmek ve karşılığında vatandaştan aldığımız vergilerle maaş alacaksın” diye işe aldığı personel şuan mışıl mışıl UYUYOR ve sokaklarda, barınaklarda CAN’larımız acı çeke çeke ÖLÜYOR..

Sabah 09:07’de iletilen ihbara gidilmedi. Tüm gün biz ve vatandaş 444 21 53 çağrı merkezini aradık. Onlar da barınak ekiplerine ilettiklerini söylediler. Ama bir türlü barınak ekibi gidip kurtarmadı yaralı kediyi..

Mübarek Ramazan ayındayız şuan! Bu belediyenin yaptığı hangi insanlığa sığar sizce? Yorumu size bırakıyoruz..

(Olaya “sadece bugün gitmemişler” olarak bakmayın lütfen. Şuana kadar yüzlerce kez yaralı ihbarlara gitmediler. Hepsinin kaydı elimizde.. )