iyi biri filmi

Barınaktan Film Yıldızlığına; KARAKIZ:

Cengiz Bozkurt’la başrolü paylaşan Karakız adlı köpek, Mersin’deki barınaktan 500 köpek arasından seçilmiştir. Tavuk çaldığı için silahla vurulan ve o halde barınağa getirilen Karakız barınaktaki ameliyatla hayata tutunmuş ama bir ayağını kaybetmiştir. Film ekibi bu üç ayaklı köpeği role uygun bulup seçmiş ve Karakız filmde rolünü başarıyla gerçekleştirmiştir. Ekibin maskotu olan Karakız bu film sayesinde barınaktan kurtulmuş ve artık yönetmen Ayhan Sonyürek’le aynı evi paylaşmaktadır.


İYİ BİRİ” 19 HAZİRAN’DA SİNEMALARDA…

Hikaye

İyi Biri; Antakya’nın Samandağ ilçesinde yaşayan 40 yaşında, tutunamamış bir adamın, ev, iş ve eş bulma hayaliyle Mersin Mut ilçesindeki asker arkadaşının yanına gitmek için yanında köpeğiyle yola çıkmasının ve bu yolculuk boyunca yaşadığı komik, trajikomik hikayelerin anlatıldığı bir filmdir.

Mızrap bir anti-kahramandır. Tutunamamıştır. Kaybedendir. Film bir yolculuk hikayesidir. Aslında bu yolculuk Mızrap’ın içindeki bir yolculuğu anlatmaktadır. Kendini hiç önemsemeyen, köpeğinden bile değerli görmeyen bu adam, film boyunca yaşadıklarıyla kendini tanıma şansını bulacaktır. Film bize dayatılan başarı endeksli varoluşa karşı, yalın, başarıya ihtiyaç duymayan varoluş mücadelesi arasındaki savaşı anlatacaktır.

Ekip

Yönetmen: Ayhan Sonyürek
Yapımcı: Mehmet Gün
Senaryo: Ayhan Sonyürek
Görüntü Yönetmeni: Barbaros Engin

Oyuncular

Cengiz Bozkurt * Mustafa Alabora * Asuman Çakır * Macit Sonkan
Devrim Atmac * Tulga Serim * Aysan Sümercan * Sevim Gelenbe
Ecren Serim * Vedat Yalçın * Mazlum Çimen * Cezmi Ersöz
Faruk Karaçay * Nail Demir

iyi biri filmi

Filmden kareler