İNSAN OLAN KEDİLERE DOKUNMAZ” yazılı kağıttan, sokaktaki aç kedilerin mama ve su kaplarından bile rahatsız olacak kadar nasıl bir terbiyeniz, aile kaliteniz var sizin anlamıyoruz sizi… Mama ve su kaplarını alıp çöpe atan bu İNSAN maalesef içimizde yaşıyor.. Pozcu mahallesindeki hergün binlerce insanın geçip gittiği ana cadde üstündeki İÇEL apartmanı önünde bulunan sokak kedilerinin bir avuç mamasına ve suyuna gök diken ve çöpe atan bu İNSAN’ı şikayet edelim..

NE KADAR ÇOK KİŞİ ŞİKAYET EDERSE İLGİLİ KURUMLARIN HAREKETE GEÇMESİ VE HIZLI İŞLEM YAPMASI KOLAYLAŞACAKTIR. LÜTFEN SADECE 1-2 DAKİKA SÜRECEK TOPLU ŞİKAYETE KATILIN VE BU SAYFAYI PAYLAŞIN.


Şikayetin iletileceği kurum: Bimer (Başbakanlık İletişim Merkezi)
Adres: www.bimer.gov.tr

  • Önce www.bimer.gov.tr ana sayfadaki form aracılığı ile kayıt oluyorsunuz. Sonra şikayet ekranına aşağıdaki şikayet metnini kopyalayıp yapıştırınız
  • Şikayet sonrası sistemin size vereceği başvuru noyu saklayınız. Daha sonra başvuru numaranız ile şikayetinizi sorgulayabilirsiniz
  • Şikayet sonrası kişisel bilgileriniz başbakanlık tarafından gizli tutulur. Sadece mail adresinize şikayetin sonucu gönderilir

Şikayet metni:

T.C ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI Mersin Şube Müdürlüğüne;

Mersin ili Yenişehir ilçesi Pozcu mahallesinde bulunan İÇEL APARTMANI daire 7’de ikamet eden şahıs (Özden Erdoğan) cadde üstünde bulunan kedilerin yemek yediği ve su içtiği kapları sürekli çöpe atmaktadır. Güvenlik kamerası görüntülerinden de yaptıklarını görülmektedir.

Güvenlik kamerası görüntüleri: https://www.facebook.com/HayvanSeverlerMersin/videos/1432670580175045/

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununda yer alan madde 14 / a)
-Hayvanlara işkence yapmak (3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası)
-Kasıtlı olarak kötü davranmak, psikolojik acı çektirmek, aç ve susuz bırakmak, sokağa terk etmek, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak (Cezası 3.000 Türk lirası)

Maddelerinin uygulanması ve şahısa gerekli cezaların verilmesini talep ediyorum.

Şahıs hakkında yapılan tüm işlemlerin ve alınan kararların tarafıma yazılı olarak 4982 ve 3071 sayılı yasa gereği verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.


NOT: Bu web sitesi ve bimer.gov.tr mobil uyumlu ama şikayetinizi masaüstü bilgisayar/laptop ile gönderirseniz daha kolay olur. Cep telefonunda ekranı kapatıp diğer ekrana geçerken bazen işlemler kayboluyor. Bu sayfaya masaüstü bilgisayar/laptop ile girip şikayetinizi o şekilde göndermenizi tavsiye ederiz.