Mersin Üniversitesi Kampüs Geçici Hayvan Barınağı Bakımevi (ÇiftlikKöy)

Mersin Üniversitesi Çiftlikköy kampüs arazisi içerisinde bulunan Geçici Hayvan Barınağı Bakımevi (Kedi Evi) bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Mersin Hayvan Dostları Derneği tarafından yönetilen barınak, dernek başkanı Nilgin Derviş hanımefendi yönetiminde çalışmalarına devam etmektedir.

Önemli Hatırlatma: Mersin Üniversitesi Kampüs Geçici Hayvan Barınağı Bakımevi (ÇiftlikKöy) kapanmıştır. Barınaktaki hayvanların bir kısmı Gözne barınağına taşınmış olup, sağlıklı olanlar “doğaya salınmıştır”. Yani Mersin’de şuan 1 adet merkez barınak vardır. Bu barınakta hem kediler hem köpekler bulunmaktadır. (Mersin Hayvan Barınağı )

Mersin Hayvan Barınağı (Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi)

Hasta ya da Yaralı hayvan ihbarlarınız için aramanız gereken numara:

 

(24 Saat (Ücretsiz Hayvan Ambulansı) Mersin tüm ilçe ve mahalleleri)

Lütfen ihbarda bulunmadan önce kedinin/köpeğin gerçekten hasta ya da yaralı olduğuna emin olun. Küçük bir dikkatsizlik hayvanın hayat düzenini bozabilir.. Eğer basit bir yarası var ise kısa bir videosunu ya da fotoğrafını çekip Facebook’taki “Mersin Hayvan Severler Grubu” nda paylaşırsanız grup üyeleri size bu konuda destek olacaktır.

185‘i başına sıfır koymadan direk arayınız.
185‘i arayıp ihbarınızı yaptıktan sonra cep telefonunuza Sms gelecek. Sms’deki kayıt/takip numarasını kaybetmeyiniz. Sms gelmez ise tekrar arayın ve takip numarası Sms’i talep edin.
185‘i aradıktan sonra sizi tekrar barınak ekibi arayacak yer teyidi için. Eğer sizi aramazlar ise ya da gecikirlerse tekrar 185‘i arayınız, cep telefonunuza gelen sms’teki kayıt/takip numarasını söyleyin ve barınak ekibinin halen gelmediğini/aramadığını belirtip ivedi olmalarını söyleyin.

Bu hizmetler kanunen büyükşehir belediyesi tarafından sağlanmak zorunda. Yani belediye personeli sizin ihbarınıza yanıt vermek ve gelmek zorundadır. Eğer ihbarınıza yanıt gelmez ise ya da ihbarınız ile ilgili bir sorun yaşarsanız lütfen bize iletişim sayfasından ulaşarak bildiriniz (whatsapp’tan) Sorununuzu çözmek için size yardımcı oluruz.

Adres: Navigasyon Yol Tarifi İçin Buraya Tıklayın

Barınak Telefon: 0324 462 7167
Barınak GSM: 0537 952 5644

Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

Ad Soyad Salim Serdar GÖKÇEK
Birim Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
Görevi Daire Başkanı
Telefon 0506 863 3151
E-Posta tarimsalveveteriner@mersin.bel.tr
Sekreterlik 0324 533 2601

Tüm bilgiler Mersin Büyükşehir Belediyesi web sitesinden alınmıştır.
Yol Tarihi: G.M.K bulvarı üzerinde bulunan Karayolları yanındaki yoldan kuzey istikametine doğru giriş yapınız. (Gözne yolu) Aynı yolda yaklaşık 20 dakika ilerledikten sonra sol tarafta. (Yukarı resimdeki tabelayı göreceksinizdir)

Ziyaret saatleri: 7 gün 10:00 / 15:00


Önemli Hatırlatma: Köpek sahiplenmek için 18 yaşından büyük olmanız ve aileniz ile gitmeniz gerekmektedir. Tek başınıza giderseniz olumsuz yanıt alabilirsiniz. Ayrıca giderken yanınıza tasma/zincir götürünüz. (Sahipleneceğiniz köpeğin büyüklüğüne göre)


Köpek sahiplendikten sonra yapmanız gerekenler:
Direk Veterinere Gidiniz.. Her ne kadar barınak veterinerleri köpeklerin aşılarını yapsada sonuçta orada yüzlerce köpek iç içe yaşıyorlar. Köpeğinizi veteriner kontrolünde yıkayınız/yıkatınız.. Genel muayenesini yaptırınız. Eksik aşıları var ise hemen yaptırınız (barınakta sorunuz hangi aşıları ne zaman yapılmış.) Veterinerdeki işiniz bitince de karnesini yazdırmayı unutmayınız. (Barınağın verdiği karne haricinde resmi olarak veteriner karnesinin olmasında yarar var)


mersin-hayvan-barinagi-adres

Harita üzerinden gitmek için BURAYA TIKLAYINIZ. Forum Kavşağına göre tarif edilmiştir.Mersin Üniversitesi Kampüs Geçici Hayvan Barınağı Bakımevi ÇiftlikKöy

Mersin Üniversitesi Kampüs Geçici Hayvan Barınağı Bakımevi (ÇiftlikKöy) Resimler:

mersin hayvan severlerGoogle'dan gelen aramalar:

mersin kedi evi (96)mersin hayvan barınağı adresi (19)mersinde hayvan barınağı nerede (11)

mersin hayvan severler