Mersin Hayvan Barınağı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi (Barınak) Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü olarak resmi kayıtlarda yer alan Mersin Hayvan Barınağı adresi ve telefonu hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı sayfamıza hoşgeldiniz.

Mersin Hayvan Barınağı

Yaralı hayvan ihbarlarınız için aramanız gereken numara:

(Ücretsiz Hayvan Ambulansı)

185

(24 Saat / Mersin tüm ilçe ve mahalleleri)

185‘i başına sıfır koymadan direk arayınız.
185‘i aradıktan sonra sesli mesaj ile Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlanın.
185‘i arayıp ihbarınızı yaptıktan sonra cep telefonunuza Sms gelecek. Sms’deki kayıt/takip numarasını kaybetmeyiniz.
185‘i aradıktan sonra sizi tekrar barınak ekibi arayacak yer teyidi için. Eğer sizi aramazlar ise ya da gecikirlerse (Yoğunluğa bağlı olarak minimum 15 dakika maksimum 30 dakika sürebilir) Whatsapp hattımıza telefonunuza gelen Sms’i gönderin. Ekiplerin hızlı gelmesini sağlarız.

Bu hizmetler kanunen Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanmak zorunda. Yani belediye personeli sizin ihbarınıza yanıt vermek ve gelmek zorundadır. Eğer ihbarınıza yanıt gelmez ise ya da ihbarınız ile ilgili bir sorun yaşarsanız lütfen bize iletişim sayfasından ulaşarak bildiriniz (Whatsapp’tan) Sorununuzu çözmek için size yardımcı oluruz.

Adres: Navigasyon Yol Tarifi İçin Buraya Tıklayın

Barınak Telefon: 0324 462 7167
Barınak GSM: 0537 952 5644

Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

Ad Soyad Salim Serdar GÖKÇEK
Birim Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
Görevi Daire Başkanı
E-Posta tarimsalveveteriner@mersin.bel.tr
Birim Telefonu 0324 533 2601

Tüm bilgiler Mersin Büyükşehir Belediyesi web sitesinden alınmıştır.Yol Tarihi: G.M.K bulvarı üzerinde bulunan Karayolları yanındaki yoldan kuzey istikametine doğru giriş yapınız. (Gözne yolu) Aynı yolda yaklaşık 20 dakika ilerledikten sonra sol tarafta. (Yukarı resimdeki tabelayı göreceksinizdir)

Ziyaret saatleri:  Haftanın her günü açık: 10:00 – 12:00 / 13:00 – 15:00


Önemli Hatırlatma: Köpek sahiplenmek için 18 yaşından büyük olmanız ve aileniz ile gitmeniz gerekmektedir. Tek başınıza giderseniz olumsuz yanıt alabilirsiniz. Ayrıca giderken yanınıza tasma/zincir götürünüz. (Sahipleneceğiniz köpeğin büyüklüğüne göre)


Köpek sahiplendikten sonra yapmanız gerekenler:
Direk Veterinere Gidiniz.. Her ne kadar barınak veterinerleri köpeklerin aşılarını yapsada sonuçta orada yüzlerce köpek iç içe yaşıyorlar. Köpeğinizi veteriner kontrolünde yıkayınız/yıkatınız.. Genel muayenesini yaptırınız. Eksik aşıları var ise hemen yaptırınız (barınakta sorunuz hangi aşıları ne zaman yapılmış.) Veterinerdeki işiniz bitince de karnesini yazdırmayı unutmayınız. (Barınağın verdiği karne haricinde resmi olarak veteriner karnesinin olmasında yarar var)


mersin-hayvan-barinagi-adres

Harita üzerinden gitmek için BURAYA TIKLAYINIZ. Forum Kavşağına göre tarif edilmiştir. Haritada ortalama 28 dakika yazmaktadır ama en fazla 15 dk sürüyor yol.Gözne Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi:

Gözne Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, sahipsiz sokak hayvanlarının toplama ekipleri ile toplanıp gerekli küpeleme,bakım,tedavi ve antiparaziter uygulamaları için muayeneleri yapılıp,belli bir sıra ve süre sonucunda kısırlaştırma operasyonları ve aşılamaları da yapılarak,rehabilite edildikten sonra kayıt altına alınmalarını müteakkip,5199 sayılı kanun gereği tekrar alındıkları yerlere salınması ile tamamlanan bir süreci gerçekleştirmektedir. Yani sokaklarda kendilerine bakamayacak durumda hasta , yaşlı, sakat olanlar ve yasaklı ırklar haricindeki köpekler, adı üzerinde olan geçici bakımevimizde sürekli olarak tutulmazlar. Sağlıklı,saldırgan olmayan,işlemleri yapılıp ,kayıtları alınan köpekler, geçici bakımevimizde bulundukları süre içerisinde sahiplendirilemezlerse,tekrar alındıkları yerlere bırakılırlar.Sahiplendirme esnasında hiçbir ücret ya da yardım talep edilmemektedir! Geçerli bir kimlik ve aracıyla gelen 18 yaşını doldurmuş herkes, yasaklı ırklar ve tedavisi süren hayvanlar haricinde istedikleri köpeği sahiplenebilirler. Ayda yaklaşık 300 cıvarında hayvanın sirküle olduğu ve 80 ile 100 cıvarında hayvan sahiplendirdiğimiz barınağımızın kapasitesi 600 yetişkin köpek olmakla beraber, yavrularla birlikte bu sayı yaklaşık 800-900 cıvarındadır. Zaman zaman her ırktan köpeklerimiz olmakla beraber, telefonla ya da internet üzerinden ırklar üzerine bilgi vermemekteyiz!… Görevlerimizi gerçekleştirirken,birbirinden güzel bu yavrularımızdan, siz değerli hayvanseverlere sahiplendirip,onlara sıcak,sevgi dolu bir yuva bulmada vesile olabilirsek; bu bizim en büyük mutluluğumuz olacaktır!Birimin İlke / Hedefleri:
Hayvanlardan insana bulaşan hastalıklarla mücadele etmek, topluma hayvan sevgisini aşılamak ve sokak hayvanlarının hayvan refahı ve hayvan haklarına uygun yaşamlarını sürdürebilecekleri doğal yaşam alanları oluşturarak çevre ve halk sağlığını korumaktır.
a) Karar alma, uygulama ve eylemlerde şeffaflık,
b) Hizmetlerin temin ve sunumunda yerindelik ve ihtiyaca uygunluk,
c) Hesap verebilirlik,
ç) Kurum içi yönetimde alınacak kararlarda katılımcılık,
d) Uygulamalarda adalet ve hizmette eşitlik.
e) Belediye kaynaklarının kullanımında etkinlik ve verimlilik,
f) Hizmetlerde geçici çözümler ve anlık kararlar yerine sürdürülebilirlik,
temel ilkelerini esas alır.Birimin Faaliyetleri:
Hayvan ve insan sağlığını korumak amacıyla yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine göre; zamanında tüm tedbirleri almak, gerekli veteriner hizmetleri projelerini hazırlatmak ve uygulamaya koymak. Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yaşayan “sahipsiz sokak hayvanlarının rehabilitesine, hayvan ırklarının araştırılıp geliştirilmesine, yaban hayatı kurtarma ve hayvanat bahçesine katkıda bulunmak, hayvanların sağlığının korunmasına ayrıca ilimiz sınırlarında modern mezbahalarda hijyenik koşullarda hayvan kesimlerini sağlayarak, vatandaşlarımızın sağlıklı et tüketimini sağlamaktır

 

mersin hayvan severlerGoogle'dan gelen aramalar:

mersin hayvan barınağı (829)mersin köpek barınağı (273)mersin barinak (140)mersin üniversitesi hayvan barınağı (105)mersin kedi barınağı (100)mersin barınağı (50)mersin hayvan barınağı telefon (48)mersin köpek sahiplendirme (47)mersin hayvan sahiplendirme (42)mersin büyükşehir belediyesi hayvan barınağı (40)

mersin hayvan severler