Orhan Deli

Mersin Akdeniz ilçesi sınırıları içerisinde bulunan Hürriyet mahallesi muhtarı ORHAN DELİ adlı şahıs, 5 Eylül 2017 akşam saatlerinde vinin önünde 13 tane köpeğe pompalı tüfek ile ateş etmiş, bu köpeklerden 3 tanesini öldürmüştür. Olay Mersin’de ve tüm Türkiye’de büyük yankı uyandırdı.

Şuan halen savcılığın alacağı kararı bekliyoruz. Ama tahminen küçük bir ceza ile kurtulacak bu canavar ruhlu insan.. Ama böyle tehlikeli birisinin muhtarlık görevinde kalması daha da büyük bir tehlike arz etmektedir. Bu yüzden muhtarlık görevinden alınması için bimer.gov.tr (Başbakanlık iletişim merkezi) üzerinden lütfen ortak şikayetimize katılın.


Olay ile ilgili bilgi sahibi olmayanlar yayınlanan haberi okuyabilirler.
Mersin’de Muhtar Dehşeti! 13 Köpeğe Ateş Etti 3 Tanesini ÖLDÜRDÜ..

NE KADAR ÇOK KİŞİ ŞİKAYET EDERSE İLGİLİ KURUMLARIN HAREKETE GEÇMESİ VE HIZLI İŞLEM YAPMASI KOLAYLAŞACAKTIR.

Şikayetin iletileceği kurum: Bimer (Başbakanlık İletişim Merkezi)
Adres: www.bimer.gov.tr

  • Önce www.bimer.gov.tr ana sayfadaki form aracılığı ile kayıt oluyorsunuz. Sonra şikayet ekranına aşağıdaki şikayet metnini kopyalayıp yapıştırınız
  • Şikayet sonrası sistemin size vereceği başvuru noyu saklayınız. Daha sonra başvuru numaranız ile şikayetinizi sorgulayabilirsiniz
  • Şikayet sonrası kişisel bilgileriniz başbakanlık tarafından gizli tutulur. Sadece mail adresinize şikayetin sonucu gönderilir

Şikayet metni:

T.C İşişleri Bakanlığı
T.C. Mersin Valiliği
T.C Akdeniz Kaymakamlığı

Mersin Akdeniz ilçesi sınırıları içerisinde bulunan Hürriyet mahallesi muhtarı olan (Kazanlı) Orhan DELİ, 5 Eylül 2017 akşam saatlerinde, evinin önünde 13 tane köpeğe pompalı tüfek ile ateş etmiş, bu köpeklerden 3 tanesini öldürmüştür. Orhan DELİ adlı muhtarınız olaydan sonra polisler tarafından gözaltına alınmış ve suçunu itiraf etmiştir. Olay savcılığa intikal etti ve savcılığın alacağı karar beklenmektedir.

Tutanağın düzenlendiği yer: Kazanlı Polis Merkezi Amirliği
Tutanağın düzenlendiği tarih: 05.09.2017 23:56
Olay Adı: Mala zarar verme-6136 SKM, Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanun kapsamında işlenen suçlar
Olay No: 2017/420

Mahallenin mülki idari amiri olan, devletimizi mahallede temsil eden bu tehlikeli insanın mahallede halen ikamet etmesi, muhtarlık görevine devam etmesi biz vatandaşları derinden üzmekte ve korkutmaktadır. Bugün 13 tane köpeğe gözünü kırpmadan ateş eden ve öldüren bu şahıs yarın başka ağır suçlarda işleyebilir.

Bu muhtarın derhal görevden alınmasını, şahıs hakkında hakkında yapılan tüm işlemlerin ve alınan kararların tarafıma yazılı olarak 4982 ve 3071 sayılı yasa gereği verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.


NOT: Bu web sitesi ve bimer.gov.tr mobil uyumlu ama şikayetinizi masaüstü bilgisayar/laptop ile gönderirseniz daha kolay olur. Cep telefonunda ekranı kapatıp diğer ekrana geçerken bazen işlemler kayboluyor. Bu sayfaya masaüstü bilgisayar/laptop ile girip şikayetinizi o şekilde göndermenizi tavsiye ederiz.