LÜTFEN BU SAYFAYI PAYLAŞALIM VE TOPLU ŞİKAYETE KATILALIM.

“Bugünlük bu kadar Grup Yeter (BGY)” adlı grubu bakanlığa şikayet edelim.

(Grup sürekli kapatıldığı için farklı farklı isimler altında tekrar bir araya geliyorlar. Şimdi de sayfa açmışlar.. “Bugünlük Bu Kadar Sayfa Yeter” )


NE KADAR ÇOK KİŞİ ŞİKAYET EDERSE İLGİLİ KURUMLARIN HAREKETE GEÇMESİ VE HIZLI İŞLEM YAPMASI KOLAYLAŞACAKTIR.

Şikayetin iletileceği kurum: Bimer (Başbakanlık İletişim Merkezi)
Adres: www.bimer.gov.tr

  • Önce ana sayfadaki form aracılığı ile kayıt oluyorsunuz. Sonra şikayet ekranına aşağıdaki şikayet metnini kopyalayıp yapıştırınız
  • Şikayet esnasında Dosya yükle kısmına bu sayfadaki fotoğrafları indirerek yükleyiniz
  • Şikayet sonrası sistemin size vereceği başvuru noyu saklayınız. Daha sonra başvuru numaranız ile şikayetinizi sorgulayabilirsiniz
  • Şikayet sonrası kişisel bilgileriniz başbakanlık tarafından gizli tutulur. Sadece mail adresinize şikayetin sonucu gönderilir

Şikayet metni:
==============================

T.C. AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINA;

Facebook’ta yer alan “Bugünlük bu kadar Grup Yeter (BGY)” adlı grup, son günlerde özellikle hayvanlara yaptıkları cinsel tacizlerle gündemde. Grup içerisindeki tüm paylaşımları tek tek incelediğimizde ise sadece hayvanlar ile ilgili değil, her türlü sapıkça sohbetler yaptıklarını gördük. Birbirlerine ağır küfürler, annelerine kız kardeşlerine küfürler, özel hayatın ifşası gibi yüzlerce binlerce paylaşım bulunmakta. İşin en korkutucu yanı ise bu grupta bu paylaşımları yapanlar 13-20 yaş aralığında olması. Daha orta öğrenim gören yüzlerce çocuk bu grup içerisinde mide bulandırıcı sohbetlere katılıyorlar.

Bu grup üyeleri tek tek kayıt altına alınmalı, çocukların ailelerine haber verilmeli, çocukların uzun bir süre internetten uzak tutulmaları gerekmektedir. Bakanlığınıza bağlı psikologlar eşliğinde bu çocuklarla tek tek konuşulmalı ve yaptıklarının büyük bir yanlış olduğu profesyonel olarak anlatılmalıdır. Ergenlik dönemindeki bu çocukların böyle mide bulandırıcı sohbetlere katılmaları, büyüdüklerinde de onları büyük oranda etkileyeceği kesindir.

Grupta paylaşılan bazı iletilerin ekran görüntüleri ektedir.

Grup üyeleri hakkında yasal işlem başlatılmasını, kişi/kişiler hakkında yapılan tüm işlemlerin, tutanakların, yazışmaların ve alınan kararların tarafıma yazılı olarak 4982 ve 3071 sayılı yasa gereği verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederim.

Şikayete eklenecek görüntüler:

NOT: Bu web sitesi ve bimer.gov.tr mobil uyumlu ama şikayetinizi masaüstü bilgisayar/laptop ile gönderirseniz daha kolay olur. Bu sayfaya masaüstü bilgisayar/laptop ile girip şikayetinizi o şekilde göndermenizi tavsiye ederiz.

mersin hayvan severlerGoogle'dan gelen aramalar:

bgy nedir (26)bgy grubu (13)Bgy floodlar (3)Bgy açılımı nedir (1)bgy flood (1)bugünlk grup yeter (1)

mersin hayvan severler