Hayvan Mezarlığı ( Mezitli / MERSİN )

Mersin merkez ilçemiz Mezitli sınırları içerisinde bulunan Sahipli/Sahipsiz hayvan mezarlığı hakkında detaylı bilginin yer aldığı sayfa. Adres telefon bilgileri ve mezarlığa defin işlemleri için yapmanız gerekenleri kolay bir şekilde özetleyelim.

Mezitli Belediyesi geçtiğimiz yıl içerisinde ilçe sınırları içerisinde küçükte olsa bir hayvan mezarlığı yaptı. Şehrimizdeki ilk ve tek hayvan mezarlığı burası. Mezarlık şuan için epey küçük. Umarız belediyemiz zamanla büyütürler. Çünkü en son gittiğimizde yarıdan fazlası dolu idi.

Hayvan Mezarlığına defin için ne yapmam gerekiyor?

  • Size tavsiyemiz önce mezarlığa gidin. Hem yerini öğrenmiş olursunuz hemde boş yer var mı kontrol edersiniz. (Adresi aşağıda)
  • Daha sonra Mezitli Belediyesine gidip müracaat kısmından “Hayvan mezarlığına kayıt yaptıracağım” derseniz sizi yönlendirirler.
  • Kayıt işlemleriniz bittikten sonra mezarlığa gidebilirsiniz. Maalesef Mezarlıkta herhangi bir görevli yok. Kendi imkanlarınız ile defin işini yapmalısınız. Ayrıca giderken yanınızda kazma kürek götürün. Ve mezarın etrafını belirlemek için kaldırım taşı/tuğla v.b taşlar da götürmeniz gerekli. Çünkü siz definden sonra herhangi bir iz bırakmazsanız başkası gelir aynı yeri tekrar kazabilir.

MEZİTLİ HAYVAN MEZARLIĞI adres ve yol tarifi:

Kuyuluk yolundan kuzeye doğru devam ediyorsunuz. Kuyuluk piknil alanını geçince hemen solda Çamtepe Sitesini göreceksiniz. Sitenin hemen yanından dar bir yol giriyor içeri doğru. O yoldan Hayvan Mezarlığı tabelasını takip edin mezarlığa ulaşabilirsiniz.

Konum/Navigasyon: https://goo.gl/maps/dEZKeuweghnQddxf7

Not: Mezarlık defin işlemi tamamen ücretsizdir.

Can dostunuzu kaybetmenizden dolayı acınızı paylaşıyoruz.

Can dostunuzun hatırasını yaşatmak ister misiniz?

Sokaktaki can dostlarımıza sizin yerinize mama dağıtıyoruz.. whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.