Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Daire Başkanlığı Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürlüğü 2015 yılı içerisinde başlatmış olduğu kedi sığınma ve beslenme odakları görevi yapacak “kedi parkları” projesini hayata geçirdi ve şehrin bir çok noktasına kendi hazırladıkları kedi evlerini yerleştirdi.

Sizde yaşadığınız bölgede kedi nüfusunun çok olduğu park ve bahçelere bu kedi evlerinden yerleştirilmesini istiyorsanız aşağıdaki formu doldurup gönderebilirsiniz.

Önemli hatırlatma: Kedi evinin yerleştirileceği yer muhakkak devlet arazisi olmalı. Burası bir park, belediyeye ait bir boş arsa olabilir. Lütfen talep başvurusu göndermeden önce kedi evi için en uygun yeri araştırınız. Eğer bunlara benzer bir arsa yok ise yakın bir bölge seçilip kedilerin o bölgeye alışmasını sağlayabilirsiniz. inceleme ekibi ile lütfen detaylı bir şekilde konuşunuz.


Güncelleme: Şuana kadar 16 adet kedi evi yapıldı ve talep edilen yerlere yerleştirildi. Bu kedi evleri profesyonel olarak hazırlandığı için hem zaman hem de maddi kaynak gerektiren bir proje. Bu yüzden talepler tek tek incelenecektir. Lütfen biraz sabır ediniz. Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Daire Başkanlığı Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürlüğü bu projeye çok fazla önem vermekte ve sürekli bu proje için çalışmaktadır.

Güncelleme 2: 40 adet Kedi Evi daha yapıldı. Detay için tıklayınız..

Başvuru Formu

 

Form Onayı

Kedi evlerine ait birkaç resim: