Emniyet ve Jandarma’da yeni bir dönem başlıyor… Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü kuruldu.. İçişleri Bakanlığı tarafından duyurusu yapılan çalışmanın detayları bu sayfada. İletişim bilgileri ve şubeler.

Özellikle hayvanlara karşı uygulanan eziyet, işkence, cinsel taciz v.b olaylar yüzünden son yıllarda epey sıkıntılı günler geçirdik. Bitmek bilmeyen bu vahşetler karşısında sonunda somut bir adım atıldı. İçişleri bakanlığı bünyesinde kurulan Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü‘ne tüm il ve ilçelerde Polis ve Jandarma birimlerine ulaşarak bilgi alınabilecek ve ihbarlar iletilecektir.


Araç üzerinde ise güzel bir detay göze çarpıyor. Haydi (Hayvan Durum İzleme)

Müdürlüğün henüz yeni olmasından dolayı eminiz sık sık yetkileri güncellenecektir. Konu ile ilgili bu sayfa üzerinden güncellemeleri paylaşacağız.

Haydi Uygulaması Eylül’de

Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) Projesi kapsamında vatandaşlara bilgi veren tim görevlileri, HAYDİ adlı bir uygulamanın Bakanlığımız tarafından hazırlandığını ve eylül ayında faaliyete başlayacağını anlattı. Antalya İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma timi görevlileri, cep telefonlarına yüklenecek olan uygulamayla vatandaşların hayvanlara yapılan suç kapsamına giren şiddet, kasten yaralama, işkence ve hayvan dövüşü gibi suçları çok hızlı bir biçimde ister yazılı isterse görüntülü bir şekilde ilgili birimlere iletebileceklerini anlattı.


MERSİN

REHBERE EKLEMEDEN DİREK WHATSAPP A BAĞLAN
https://api.whatsapp.com/send?phone=905522463433

(Bu hat sadece WhatsApp hattıdır. Lütfen arama yapmayınız)