Bağış Yap

Merhaba hayvansever dostlar..

Günlük, Haftalık ve Aylık olmak üzere aktif olarak yaptığımız çalışmalar şu şekildedir.

mersin hayvan severlerGünlük olarak şehrin belirli noktalarında bulunan özellikle yavrulu kedi annelerine ve yavrularına mama dağıtıyoruz.  Bu mama dağıtımını tek başımıza yapmıyoruz tabiki. Ekibimiz (Ailemiz) kendi oturdukları mahallelerde yavrulu kedilerin yaşadıkları yerleri tesbit ediyor ve herkes kendi imkanları ile bu belirlenen yerlere mama ve su bırakıyor. Ekibimize uzak yerlere ise o bölgelere yakın gönüllülere ulaşılıyor ve mama ve su dağıtımının günlük olarak devam etmesini sağlıyoruz.

mersin hayvan severlerHaftalık olarak ise her pazar günü öğle saatlerinde Hayvan Barınağına araçlar ile gidiliyor ve toplanan yardımlar ile alınan mamaları hayvan barınağındaki öncelikliki köpeklere dağıtıyoruz. Yavrulu annelere süt ve yavrularına yaş mama veriyoruz. Gözle kontrollerini yapıyor ve havyan barınağındaki yetkili veterinerlerden köpeklerin sağlıkları hakkında bilgi alıyoruz. Ayrıca temizlik kontrolü yapıyoruz ve kirli olan padokların temizlenmesini sağlıyoruz.

a-sad_dog-968002Aylık olarak şehirdeki sokaklarda yaşamak zorunda kalan yavrularımızın kısırlaştırma ve diğer tedavileri ile ilgileniyoruz. Aslında kısırlaştırmak istemezdik ama malum doğum yaptıklarında bebeklerinin büyük bir kısmı insanlar yüzünden ölüyor.. Ya araba çarpıyor ya da açlıktan ölüyorlar.. Kısırlaştırma ve tedavi işlemleri için şehirdeki birçok veterinerlerle görüşmeler yapıyoruz ve bize en uygun fiyatı veren veteriner hekime canlarımızı emanet ediyoruz.

mersin-hayvan-barinagi-326-620x330

7 gün 24 saat telefon ile ve sosyal medya üzerinden tüm hayvan severlerin sorunlarına aktif bir şekilde çözüm üretiyoruz.

Mersin Hayvan Severler

Sizlerden ricamız..

  • Her pazar günü öğle saatlerinde aracınız ile (eğer var ise) bir torba mama, birkaç kutu süt alıp hayvan barınağına gidiniz. Aracınız yok ise bize ulaşıp maddi imkanınıza göre 5-10-15 kg’lık mamalar alıp bize verebilirsiniz. Biz sizin yerinize mamaları barınaktaki ve sokaktaki canlarımıza dağıtırız.
  • Yaşadığınız mahallede, oturduğunuz bina çevresinde gözle kontrol yapınız. Kedi veya köpekleri tesbit ediniz ve bunların en yakınlarına bir kap su bir kap mama bırakınız.
  • Eğer bunları yapacak zamanınız yok ise bize mama gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz mamaları, resimleri ile birlikte sizlere an ve an ileteceğiz. Ve gönderdiğiniz mamalar sayesinde sokaklarda yaşayan yüzlerce binlerce kedi ve köpeğin karınları doymuş olacak. Sizlerin sayesinde onların mutlu olmalarını sağlıyoruz. Çünkü biz bunu hergün yapıyoruz..

Mersin Hayvan Severler (derneği) iletişim:
Sahiplendirme, sahiplenme, yasal konular, sahipsiz kedi/köpek bulunma durumlarında, etkinlik, işbirliği konularında:

REHBERE EKLEMEDEN DİREK WHATSAPP A BAĞLAN
https://api.whatsapp.com/send?phone=905522463433

(Bu hat sadece WhatsApp hattıdır. Lütfen arama yapmayınız)

bize-yardin-edin


Hiçbir şekilde para yardımı kabul etmiyoruz.